Čempioniškos „NKA-I Kaunas“ ekipos treneris D. Petraitis apie MKL U12 čempionatą: „Svarbiausia – atiduoti visas jėgas“

2019 01 08 Balys Šmigelskas/NKA.LT


Nuotr. autorius: KKML

Nacionalinės krepšinio akademijos (NKA) žaidėjai matuojasi Moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) marškinėlius. Pirmąja tokia komanda akademijos istorijoje tapo 2008 m. kartos „NKA-I Kaunas“ ekipa. Nuo pat darželio NKA akademiją lankantys jaunieji krepšininkai šį sezoną varžosi su metais vyresniais varžovais „Pirmajame iššūkyje“ (U12). Nors šiame sezone pamatai klojami kitąmet vyksiančiam 2008 m. kartos „Pirmajam iššūkiui“, Dovydo Petraičio auklėtiniai nagus rodo jau šį sezoną. Gruodį „NKA-I Kaunas“ ekipa 88:49 nugalėjo metais vyresnius varžovus iš Tornado-II ekipos.

D grupėje besivaržančios „Pirmojo iššūkio“ komandas pirmosiomis 2019-ųjų dienomis sulaukė žinios iš Ukmergės – šio miesto ekipa pasitraukė iš pirmenybių. „NKA-I Kaunas“ po 7 rungtynių savo sąskaitoje turi 3 pergales, 4 pralaimėjimus ir antrajame rate teoriškai gali kabintis į ketvirtąją vietą grupėje, kuri suteikia galimybę varžytis atkrintamosiose varžybose.

Ketvirtoje vietoje šiuo metu žengia Jonavos ekipa (4/2), kuriai pirmajame rate buvo pralaimėta 16 taškų skirtumu. Pasak „NKA-I“ trenerio D. Petraičio, tose rungtynėse komanda galėjo sužaisti kur kas geriau, o atsirevanšuoti Jonavoje didesniu taškų skirtumu gali būti sunkiai įgyvendinama užduotis.

D. Petraitis su NKA svetainės skaitytojais pasidalino įžvalgomis apie pirmąją sezoną pusę, komandos pasirodymus MKL ir Kauno krepšinio mėgėjų lygoje (KKML). Būtent šiose pirmenybėse „NKA-I Kaunas“ komanda triumfavo 2017–2018 m. sezone, o šį sezoną kol kas taip pat žygiuoja be pralaimėjimų (6/0).

„Pirmajame iššūkyje“ statistika nevedama, o KKML čempionate naudingumo balais išsiskiria Orestas Buntis (15,5), Majus Simanavičius (14,8) ir Domas Digaitis (11).

DAUGIAU APIE „NKA-I KAUNAS“ MKL ČEMPIONATE

DAUGIAU APIE „NKA-I KAUNAS“ KKML ČEMPIONATE

32746952 2190819477611478 5538279033051021312 o

„NKA-I Kaunas“ gina čempionų vardą KKML pirmenybėse/KKML nuotr.  

– Kaip vertinate rungtynių patirtį ir komandos pasirodymą rungiantis su metais vyresniais varžovais? – NKA.LT paklausė trenerio D. Petraičio.

– Labai džiaugiamės galimybe varžytis šiame čempionate. Rungtynių patirtis yra neįkainojama. Žaidžiant su metais vyresniais mes matome didžiausias mūsų klaidas ir dalykus, kuriuos tobulinti reikia labiausiai.  

– Kaip nuteikinėjote laimėti įpratusius savo žaidėjus kovose su vyresniais oponentais?

– Vaikams sakau, kad gerbti reikia visus varžovus. Nesvarbu, žaidžiame su metais vyresniais ar jaunesniais. Jeigu tu esi aikštelėje, turi atiduoti visas jėgas. Ir jeigu mes pralaimėsime atidavę visas jėgas, aš būsiu patenkintas, jeigu laimėsime, bet aikštelėje nesistengsime – po rungtynių turėsiu priekaištų.

– Pirmoji pergalė U12 čempionate pasiekta prieš pat didžiąsias metų šventes. Galite prisiminti šias rungtynes?

– Žaidėme prieš 2007 m. Tornado II komanda. Šį kartą pavyko geriau sužaisti mums, turėjome labai gerą tėvelių palaikymą. Agresyviai gynymės, pavyko greitai užpulti ir laimėti rungtynes. Ateityje, manau, su varžovu žaisti bus daug sunkiau.  

32724816 2190822037611222 2341273929605185536 o

D. Petraitis įvertino tėvelių palaikymą/KKML nuotr.  

– Kaip vertinate komandos progresą ir kokie lūkesčiai antroje sezono dalyje?

– Sezono pradžia buvo nemaloni ir sunki. Atrodė, kad vaikai vasarą buvo pamiršę krepšinį. Gruodžio mėnesį jau žaidžiame geriau, bet treniruočių procesas nutrūko šventiniu laikotarpiu. Tikiuosi, kad trumpos atostogos per daug nepakenks vaikų žaidimui. Antroje sezono dalyje norime garbingai užbaigti pasirodymą MKL lygoje ir kuo geriau pasirodyti KKML čempionate.

– Kaip vertinate komandos pasirodymą KKML fronte?

– Žiūrint į turnyrinę lentelę, atrodo, neblogai. Kol kas laimėjome visas žaistas rungtynes, pirmajame etape dar liko dvejos rungtynės. Vienos iš jų vyks prieš vieną iš stipriausių grupės komandų. Antrajame etape norėtume užimti kuo aukštesnę vietą, o atkrintamosiose rungtynėse laimėti gali bet kuri komanda.

– Kokios pagrindinės šios komandos stiprybės ir galimybės kitame sezone, kuomet bus rungiamasi 2008 m. kartos MKL čempionate?

– Didelis noras ir kovingumas, manau, yra vienos iš mūsų komandos stiprybių. Džiaugiuosi, kad vaikaivisose rungtynėse „palieka save“. Aikštelėje vieniems sekasi geriau, kitiems prasčiau, bet visi kovoja.

Apie kito sezono galimybes dar anksti galvoti. Lietuvoje yra labai daug stiprių mūsų amžiaus komandų. Per metus laiko daug dalykų gali pasikeisti, o ypač vaikų krepšinyje.

– Kodėl trenerio darbas jums teikia džiaugsmą ir kokia didžiausia jūsų, kaip specialisto, svajonė krepšinyje?

– Vaikai yra paprasti ir nuoširdūs. Jiems viskas įdomu, juos lengva nustebinti ir sudominti. Jie moka prajuokinti. Jų asmenybė dar tik formuojasi. Didžiausią džiaugsmą man teikia matyti juos laimingus. Labai norėčiau, kad jie užaugtų ne tik gerais krepšininkais, bet  gerais ir sėkmingais žmonėmis, nepamirštų vieni kitų. Na, o svajonių turiu daug, tik turiu įsitikinimą, kad norint jų pasiekti, geriau labai garsiai nekalbėti.

32876536 2190818857611540 518573762908520448 o

D. Petraitis: „Didelis noras ir kovingumas – vienos iš mūsų komandos stiprybių“

 

Naujienų sąrašas